wtorek, 9 lutego 2016

Podróż po własnym umyśle.

Cześć Bergusie! W dzisiejszym poście chciałabym trochę pogadać o tym, czym może być dla nas nasz własny umysł. Wyobraź sobie taką sytuacje: Właśnie wróciłeś wściekły ze szkoły, dostałeś złą ocenę z testu na który długo się przygotowywałeś. Rodzice już wiedzą o stopniu i nie oczekując na żądne wyjaśnienia, zaczynają krzyczeć. Nie masz co ze sobą zrobić. Jesteś zły na rodziców że tak zareagowali. Najchętniej znajdowałbyś się gdzie indziej. Zamykasz się w pokoju, kładziesz na łóżku. Zamykasz oczy i rozmyślasz. W tym momencie możesz być gdzie tylko ze chcesz. Może w odległej krainie, wyrwanej niczym z książek fantasy? Lub w miejscu, które marzysz żeby odwiedzić? To zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie. Gdybyś mógł, najchętniej zostałbyś tam o wiele, wiele dłużej. Czujesz się wtedy spokojny, zrelaksowany. Nasz własny umysł jest idealnym miejscem na odpoczynek. Czyż to nie jest piękne? 
Dlatego tak ważne jest, aby ćwiczyć naszą wyobraźnie, bo tak naprawdę nie tylko kreujemy nią rzeczywistość, która nas otacza, lecz także dzięki niej, możemy znajdować się w zupełniej innej bajce, do której możemy powrócić w najgorszych, jak i w tych najlepszych momentach naszego życia. Jest to również pewien rodzaj ucieczki od problemów które nas otaczają- jeden z lepszych.
Nasza kreatywność to wielka skarbnica "co by było gdyby...". Możemy użyć jej w celu znalezienia orginalnego, stosownego rozwiązania oraz  przewidzieć konsekwencje naszego wyboru. 

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona"- Albert Einstein


Kreatywność ludzka nie zna granic. Możemy ją cały czas kształcić, trenować, aby stawała się coraz bogatsza .Wiedza idzie idealnie w parze w kreatywnością, ponieważ im większą mamy wiedzę, tym bardziej nasza kreatywność się poszerza. Zobacz, jaką satysfakcję odczuwasz, kiedy wpadniesz  na jakiś genialny, warty uwagi pomysł.
Dlaczego niektórym ludziom brakuje wyobraźni? Często zauważam po innych osobach, że myślą zbyt szablonowo. Jeśli mają coś zrobić, robią to jak zawsze nic nie zmieniając, popadają w rutynę. Ludzie z ubogą wyobraźnią, często nie dają sobie rady w trudnych sytuacjach, nie dostrzegają innych rozwiązań, prócz tych najbardziej widocznych, oczywistych.

"Jeśli chcesz być w życiu kreatywny, musisz przestać bać się pomyłek"- Joseph Chilton Pearce


"Człowieka kreatywnego motywuje chęć osiągnięcia celu, a nie pokonania innych"- Ayn Rand 


11 komentarzy:

 1. To piękne , że człowiek posiada wyobraźnię. Świetny post! :*

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Yyy suabe. Może się starałaś, ale wyszło jak zawsze- CHUJOWO :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam mnóstwo książek, więc mam dużą wyobraźnię :)

  Pozdrawiam cieplutko,
  Do what you love - klik!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo motywujący post i cytaty *-* Świetne zdjęcia!
  Może obs za obs?

  myhappysunmoontruth.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zwykle świetny post!♥

  Zapraszam do siebie:) - MÓJ BLOG-KLIK♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Według mnie żeby być kreatywnym wystarczy czytać książki-malutki krok a bardzo pobudza wyobraźnię :)
  Pozdrawiam
  Mój blog-klik ♡

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny post, bardzo inspirujący :) Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Niesamowity wpis!
  Wyobraźnia jest czymś wspaniałym i magicznym :)

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  OdpowiedzUsuń