poniedziałek, 30 listopada 2015

Stres. Nieodłączny element życia każdego nastolatka.

Znasz to: serce wali, trudno oddychać, czujesz ucisk w żołądku, w głowie się kręci, nie możesz spać. Bywa tak przed jakąś ważną klasówką albo gdy się czymś niepokoisz, zrobiłaś coś złego i przewidujesz groźne skutki. Kiedy trwa to długo i nieustannie, tygodniami, brzuch boli, masz zawroty głowy. To już nie jest normalne. Powinnaś z nimi zgłosić się do lekarza.
Lęk przed klasówką, przed testem z przedmiotu, w którym jesteś słaba, przed zawodami sportowymi, przed zmianą szkoły... Życie jest najeżone stresami. Po co to komu? Zazwyczaj to Cię mobilizuje, dostarcza adrenaliny. Przygotowujesz się psychicznie i stawiasz czoło coraz to nowszym problemom.
Nie możesz żyć w nieustannym stresie, bo zwariujesz. Nie milcz, nie zamykaj się w sobie. Porozmawiaj o swoich problemach z kimś bliskim, dorosłym albo ze starszą przyjaciółką. Jeżeli narasta w Tobie poczucie osamotnienia i czujesz się rozbita wewnętrznie, w coraz głębszej depresji- natychmiast idź do psychologa. Nie czekaj- może być tylko gorzej.

Dobre rady Bergi

 • Zajmij się czymś co wymaga energii, wysiłku fizycznego- nie psychicznego. Prościej mówiąc, wyżyj się. Dobrym sposobem będzie np. kurs Karate, Judo, jogging, basen.
 • Zapomnij o tym. Poleż sobie do góry brzuchem, marząco czymś fajnym nie związanym z teraźniejszością. Co by było gdyby...
 • Kup sobie prosty poradnik o radzeniu sobie ze stresem. Sama mam na oku ciekawą książkę i jak ją zakupie, zrobię wam recenzje.

9 komentarzy:

 1. Bergi zostań psychologiem. Widać że Cię to kręci. Jesteś w tym dobra!
  Pozdrawiam
  http://different0words.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post, oby tak dalej Berguś !!! ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Oh.. stres ostatnio często mi towarzyszy :/

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja medytuje, nie przez stres, ale pomaga na stres przy okazji.

  foggysilence.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, ciekawe. Masz jakąś książkę o medytacji? :)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 5. Ja zazwyczaj gdy się stresuje to stosuję właśnie tą drugą metodę :) Leżę i myślę o wszystkim, ale też o niczym. Od razu robi się lepiej :D
  http://olkiks.blogspot.com/
  Zapraszam ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jak się stresuje to staram się myśleć o czym,co lubię :p
  mój blog, hooneyyy

  OdpowiedzUsuń